Консалтинговая компания "Vitis"

 

Наш опыт работает на Вас

Главная

О компании

Новости

Деятельность

Публикации

Контакты

Звоните нам по телефону (063) 379-1363

Меню сайта
Вход на сайт
Реклама


121. Поняття про індексацію вартості будівель і споруд.

При оцінці забудованих земельних ділянок визначення витрат на земельні поліпшення здійснюється на основі ринкових витрат, пов'язаних із спорудженням будинків, будівель та споруд, що розташовані в межах земельної ділянки (включаючи підземний простір), за умови її найбільш ефективного використання.

Зазначені витрати складаються з витрат на відведення та підготовку земельної ділянки під забудову (включаючи витрати на знесення існуючих будівель і виплати передбачених законодавством сум компенсації), вартості будівництва, облаштування та озеленення, оплати послуг з проектування, сум місцевих зборів, вартості фінансування і прибутку забудовника.

Основним компонентом, який великою мірою впливає на загальну вартість витрат, пов'язаних з облаштуванням земельної ділянки, є витрати на земельні поліпшення.

У практиці оціночної діяльності таку вартість визначають як вартість відтворення або вартість заміщення подібних поліпшень з урахуванням усіх видів зносу: фізичного, функціонального та економічного (зовнішнього).

В умовах України часто використовують варіант методу витрат, що базується на визначенні відновної вартості будівлі (споруди) та врахуванні її фізичної й функціональної придатності.

Відновна вартість - це розрахункова вартість будівництва, яку обчислюють у поточних цінах на дату оцінки об'єкта, що відповідає об'ємно-планувальним характеристикам оцінюваної споруди, з урахуванням застосування чинних на момент оцінки норм і сучасних будівельних конструкцій.

Для перерахунку цін базового року в ціни на дату оцінки застосовуються відповідні коефіцієнти (індекси), що встановлюються Держбудом для визначення вартості будівництва, яке здійснюється на території України, а також помісячні індекси інфляції щодо періодів, для яких зазначені індекси ще не встановлено.

При визначенні відновної вартості враховують індекси зміни цін у будівництві (подорожчання будівельних матеріалів, збільшення відрахувань на зарплату тощо). При цьому використовують таку формулу:

null

де: ВВБ – базова ціна;

 КУ – коефіцієнт подорожчання (69-84);

 КР – ринковий коефіцієнт для розрахунку договірних цін;

 Кінфл – коефіцієнт інфляції.

 

Базову ціну (ВВБ) беруть із збірників УПВВ (ціна 1969 p.).

Індекс переходу від цін 1969 року до цін 1984 року (КУ ) встановлюють відповідно до постанови Держбуду СРСР "Про затвердження індексів зміни кошторисної вартості будівельно-монтажних робіт і територіальних коефіцієнтів до них для перерахунку зведених кошторисних розрахунків (зведених кошторисів) будов" від 11.05.83 №94 та постанови Ради Міністрів УРСР і Укррадпрофу від 19.05.89 № 142 "Перевідні коефіцієнти балансової вартості будинків, побудованих до введення з 01.01.84 р. нових кошторисних цін".

Ринковий коефіцієнт (КР) підвищення вартості будівництва порівняно з базовою вартістю будівельно-монтажних робіт у цінах 1984 року на початок року проведення оцінки регламентується відповідними листами Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України (Держбуд України). Так, перехід від цін 1984 року до цін на початок 2006 року здійснювався згідно з листом Держбуду України від 06.02.2006 № 10/8-114.

Коефіцієнт інфляції (Кінфл) розраховують як добуток помісячних індексів інфляції від останніх офіційних даних про індекси зміни нартості будівельно-монтажних робіт до дати оцінки земельної ділянки.

  Нравится

Детальную информацию и консультацию можно получить по тел. (063) 379-1363
Мы можем оценить ВСЁ!

 
Copyright vitis-ocenka © 2008 - 2024
 
http://bibiggon.com/

оценка программ,оценка стоимости программ, оценка стоимости по,оценка стоимости сайта, оценка эффективности, методы оценки, оценка предприятия, оценка 2010, критерии оценки, оценка качества, оценка стоимости, оценка деятельности, финансовая оценка, экономическая оценка, оценка рисков, оценка риска, система оценки, оценка проекта, оценка недвижимости, оценка, vitis-ocenka, vitis-ocenka vinifera, виноград vitis-ocenka, vaccinium vitis-ocenka idaea, blanco vitis-ocenka,